Zespół Szkół w Nieszawie

Utworzono dnia 13.06.2019

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka stanowiły okazję nie tylko do dobrej zabawy, ale także do zwrócenia uwagi na sprawy dla wszystkich najważniejsze:ochronę zdrowia i życia, między innymi w czasie letniego wypoczynku.
            [Dzieci są najważniejsze.] Obchody Dnia Dziecka zainaugurowali nauczyciele, którzy złożyli dzieciom w Dniu ich Święta najlepsze życzenia oraz wspólnie odśpiewali „Sto lat”. Przygotowali również dla dzieci wiele wspólnych zabaw, atrakcji i niespodzianek.
            [Wspólna zabawa.] Dużo radości sprawiło uczniom stworzenie autoportretu klasy. Prace zaskakiwały kolorami oraz techniką wykonania. Ich  przygotowanie  stanowiło doskonałą okazję do dyskusji oraz integracji.
           [Razem dla zdrowia.] Ponieważ kończy się trzyletni okres wdrażania działań podejmowanych w ramach  innowacji edukacyjnej „Aktywnie i zdrowo”, nie mogło zabraknąć elementów propagujących zdrowy i aktywny tryb życia. Jak zwykle, uczniowie i wychowawcy, wykazali się niezwykłą kreatywnością. Zaprezentowano  klasowe fraszki. Na zdrowie”, piosenki  dotyczące ochrony zdrowia, krótkie scenki teatralne, układy choreograficzne, plakaty i ulotki.
           [Bezpieczeństwo przede wszystkim.] Z uśmiechem i w dobrych nastrojach powitano następnie przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieszawie oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim, którzy przypomnieli o zasadach bezpiecznego wypoczynku w domu, nad wodą, na drodze, w górach. Niespodziankę stanowił pokaz tresury policyjnego psa.
Przy tej okazji funkcjonariusze policji przybliżyli także zasady bezpieczeństwa dotyczące kontaktów z napotykanymi , niekiedy agresywnymi, psami. Następnie uczniowie mogli  porozmawiać z zaproszonymi gośćmi na interesujące ich tematy dotyczące nie tylko bezpieczeństwa, ale i specyfiki wykonywanych zawodów.
          [Zdrowa rywalizacja.] Po chwili odpoczynku wszyscy udali  się na boisko szkolne, gdzie  czekały już przygotowane „retro zabawy”. W zawodach klasowych, dzieci mogły wykazać się sprawnością w „wyścigach z jajkiem”, „skokach w worku”, czy biegu w parach.
          [Zasłużony odpoczynek.] Zmęczeni, ale w dobrych humorach, przeszliśmy na stołówkę szkolną, gdzie na wszystkich czekał obiad przygotowany przez panie kucharki oraz napoje ufundowane przez Radę Rodziców (Dziękujemy).

Utworzono dnia 14.06.2019, 21:13

Sierpień 2019