Zespół Szkół w Nieszawie

28 Zlot Jungów LMiR w Kołobrzegu!

Utworzono dnia 27.05.2019

W dniach 23-25 maja 2019r. członkowie Szkolnego Koła Ligi Morskiej i Rzecznej z Nieszawy uczestniczyli w 28 Ogólnopolskim Zlocie Jungów LMiR w Kołobrzegu.Organizatorzy przygotowali dla uczestników zlotu dużo różnorakich atrakcji.Było więc zwiedzanie szkoły morskiej i osobliwości miasta Kołobrzegu.Na plaży morskiej odbyły się zawody sportowe,a pierwszy dzień zlotu zakończył się ogniskiem i wspólnym śpiewaniem szant przez jungów z różnych stron Polski.  W drugim dniu,nieszawska młodzież brała udział w otwarciu sezonu żeglarskiego z całym ceremoniałem wojskowym w Marinie Solnej.Następnie w barwnym korowodzie ulicami miasta przemaszerowali do portu pasażerskiego.W ten sposób zainaugurowano Dni Kołobrzegu. W porcie czekała na uczniów atrakcja całej imprezy-rejs statkiem "Santa Maria" w morze i po kołobrzeskim porcie.  Na zakończenie pobytu uczniom z Nieszawy zostały wręczone specjalne certyfikaty udziału w zlocie oraz pamiątki zlotowe(foldery,koszulki itp.)Wręczenia nagród dokonał wiceprezes LMiR Marek Padjas z Kołobrzegu. Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu finasowemu burmistrza miasta p.Przemysława Jankowskiego(transport)oraz członka koła LMiR p.Artura Kaczmarka(noclegi). Za pomoc i okazane wsparcie serdecznie dziękujemy.

Sierpień 2019

Licznik odwiedzin: