Szkoła Podstawowa w Nieszawie

Misja i wizja szkoły

WIZJA

Pragniemy wychować ludzi samodzielnych, wyposażonych w wiedzę, wrażliwych i aktywnych, którzy będą wiedzieli, jak można żyć, jak warto żyć dziś i za parę lat, którzy będą się uczyć, aby wiedzieć, aby działać i być. Wreszcie takich, którzy potrafią być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich.

MISJA

Jesteśmy szkołą która:

• Gwarantujemy życzliwą, przyjazną i pełną tolerancji atmosferę.
  • Dysponujemy profesjonalną kadrą pracowników, systematycznie doskonalących się zawodowo.
  • Oferujemy nowoczesne wyposażenie dydaktyczne ułatwiające naukę oraz komunikowanie się ze światem.
  • Rozwija samodzielność dziecka przez jego aktywne uczestnictwo w życiu szkoły, miasta i regionu.
  • Uczy samodzielnego rozwiązywania problemów i współdziałania w grupie, odpowiedzialności i tolerancji.
  • Wspomaga wszechstronny rozwój osobowości uczniów.
  • Wyposaża uczniów w kompetencje niezbędne do dalszych etapów kształcenia.
  • Przygotowuje uczniów do życia we współczesnym społeczeństwie.
  • Uwzględnia indywidualne potrzeby predyspozycje dziecka oraz zapewnia uczniom równe szanse rozwoju.
  • Zapewnia warunki do rozwijania sprawności fizycznej uczniów oraz obrony przed zagrożeniami niszczącymi ich zdrowie.
  • Wspomaga rodziców w wychowaniu dziecka dla dobra prawdy i piękna.
  • Prowadzi szeroki zakres działań lekcyjnych i pozalekcyjnych

Marzec 2020